SEAMLESS1 – PRODLOUŽENÍ VLASŮ
PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ KERATINEM
Jelikož je keratin základní stavební materiál vlasu – je pro vlasy nejpřirozenějším materiálem, který původní vlas nijak nepoškozuje ani neomezuje. Podle odborníků patří k nejšetrnější metodě. Tento způsob je nejen oblíbený, ale hlavně bezpečný. Živý vlas totiž není spojem nadměrně zatěžován a volně dýchá. Spoje jsou navíc téměř neviditelné.
Aplikace probíhá za tepla, kdy se keratinová hmota (tzv. nehtík) zahřeje na teplotu 80°C – 150°C. Vlasové prameny jsou následně působením tepla spojeny s prameny Vašich vlasů a dochází k vytvoření nenápadného spoje – tenkého válečku. Keratinová hmota je v různých barvách, aby co nejlépe splynula s vlasy.
Teplota potřebná pro vytvoření spojů, není pro Vaše vlasy nebezpečná. Kulma či žehlička na vlasy dosahují běžně teploty až 220°C!
Za pomocí keratinových kleštiček jsou vytvořeny velmi jemné a téměř nepoznatelné spoje. Pokud je tato metoda prováděna správně a odborníkem, není možnost, aby jakkoli narušila či poškodila Vaše vlasy.
Po 2 – 3 měsících je nutností spoje posunout a opět obnovit.
Vlasy rozčesáváme tak, že je pevně držíme v oblasti spojů a rozčešeme nejdříve konce, pak střední část a nakonec vlasy u kořínků. Nepoužívejte nikdy klasické pevné kartáče a hřebeny,které se ve spojích mohou „zaseknout“ a vytrhnout prameny i s Vašimi vlasy. Vlasy rozčesáváme vždy jen v záklonu a suché. Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy !
Vyplatí se používat měkký a široký kartáč se štětinami určený přímo na prodloužené vlasy, stejně tak šampóny, kondicionéry a zejména masky – prodloužený vlas nemá vnitřní výživu, proto musíme veškerou vlhkost a vitamíny dodávat zvenčí.
Před mytím vlasy pečlivě rozčešte kartáčem na prodloužené vlasy. Hřeben můžete zakoupit. Mytí provádějte vždy jen s hlavou zakloněnou dozadu. V oblasti spojů provádějte mytí vlasů opatrně.Intenzívní masáž spojů může mít za následek jejich porušení a může způsobit zauzlení vlasů. Balzám nanášejte směrem od spojů ke konečkům vlasů. Vyhněte se aplikaci na keratinové spoje. Nechejte pár minut působit, dobře opláchněte vlažnou vodou a přebytečnou vodu z vlasů vymačkejte. Oplachování provádějte důkladně. Ručníkem obtočeným kolem hlavy jemně vysušte přebytečnou vodu. Všechny kroky provádějte šetrně bez drhnutí pokožky vlasů. Mokré vlasy nepročesávejte. Běžně můžete vlasy umývat podle potřeby i každý druhý den. Preventivně zabráníte ukládání přírodních olejových složek na spojích, což může ovlivnit jejich kvalitu.
Nejdříve prosušte keratinové spoje, potom pokračujte po délce vlasů směrem ke konečkům. Vysoušení provádějte s fénem s nastavenou studenou nebo střední teplotou vzduchu. Mějte na paměti, že prodloužené vlasy a keratinové spoje jsou více citlivé na působení tepla. Z tohoto důvodu vždy nastavujte vysoušeče, žehličky na vlasy nebo kulmy na nižší teplotu a používejte výrobky pro ochranu vlasů před působením tepla.
Dříve než se uložíte ke spánku je vhodné vlasy pečlivě rozčesat a následně stáhnout nebo stočit a zajistit gumičkou, nejlépe látkovou. Zabráníte tak vytrhání spojům zauzlení pramenů během spánku. Nikdy nespěte s mokrými nebo vlhkými vlasy.
Pro tělo relaxace, pro vlasy znatelné nebezpečí. V řadě salónů se o těchto nenápadných oblíbených způsobech relaxace ani nezmíní, přitom je zátěž v podobě chlorované či mořské vody, horkého vzduchu v sauně a „opalujících schopnostech“ solária a slunce alarmující už pro vlasy vlastní. Dodržet správnou péči o prodloužené vlasy se nám může vymknout z rukou, pokud právě tyto činnosti máme v oblibě. Abychom minimalizovali poškození, zbytečné obrušování a lámání vlasu, dodržíme alespoň tyto zásady:
Barvení a odbarvování vlasů neprovádějte doma. Neodborným barvením či odbarvováním můžete trvale poškodit spoje.
Odhadem 2-4% lidí nemůžou nosit prodloužené vlasy, jelikož chemické složení spoje má špatný vliv na kůži na hlavě. Rovněž používání některých léků může způsobit uvolňování toxinů, které můžou změkčit spoje. O užívání jakýchkoliv léků informujte svého stylistu / technika. Třepení konečků na prodloužených vlasech je zcela normální a lze to očekávat. Je důležité si uvědomit, že přirozeně člověku vypadává průměrně 100 vlasů denně. Tyto vlasy můžete najít při kartáčování, mytí, vysoušení. A je to zcela běžné.Nadměrné taháni nebo vytrhávaní prodloužených vlasů může způsobit poškozeni vašich vlasů!