Salon Galapa

Obsah

Jak si správně umývat vlasy

Obsah

Detailní průvodce

Úvodem je důležité zmínit, že krásných a zdravých vlasů bez kvalitní profesionální vlasové kosmetiky a správné péče těžko dosáhnete.

Důležité je mít také zvolenou vhodnou řadu přímo na váš typ vlasů nebo daný problém, kterou by vám měl pomoci vybrat váš kadeřník.

Příprava k Mytí Vlasů

Před samotným mytím nezapomeneme vlasy pořádně rozčesat a to vhodným kartáčem od konečků ke kořínkům vlasů, abychom si vlasy ještě více nezacuchaly a tím je nevystavovaly trhání.

Správné Mytí Vlasů

Vlasy velmi dobře propláchneme vodou. Už samotná voda nám vlasy myje, rozpouští maz a další nečistoty.

Proplachujte intenzivně, aby byly vlasy opravdu hodně namočené – díky tomu bude šampon daleko lépe pěnit a vlasy i pokožka budou důkladněji vyčištěné.

Teplota vody by neměla být ani horká ani studená, ale určitě spíše teplá, aby rozpustila mastnotu.

Technika Mytí a Použití Šamponu

Vlasy myjeme většinou dvakrát. Nejvíce nám vlasy budou vděčné, pokud je nebudeme mýt v předklonu – je to pro ně totiž nepřirozená poloha a zbytečně tak napínáme vlasovou pokožku.

Na první mytí není potřeba zbytečně plýtvat velkým množstvím šamponu. Pokud je vlas více zanešen nečistotami, stylingovými přípravky atd., bude při prvním mytí nejspíš šampon pěnit velmi málo.

Jestli se tak stane, nepřidávejte šampon, ale trochu vody a uvidíte, že se rozpění o něco víc.

Nanášení Šamponu a Péče o Vlasovou Pokožku

Správná dávka šamponu je zhruba velikost padesátikoruny. Šampon vždy lehce aktivujte rozpěněním (emulgací) mezi dlaněmi.

Polštářkami a dlaněmi prstů nanášíme šampon na pokožku hlavy a vědomě myjeme. Vyvíjejte mírný tlak, ale nedrbejte pokožku nehty. Je dobré kůži prokrvovat, ale všeho vždy s mírou.

Mytí by rozhodně nemělo být bolestivé nebo nepříjemné. Pokud si chceme dopřát větší poškrabkání nebo masáž, můžeme využít speciální masážítka vlasové pokožky, která jsou na to určená.

Nezapomínejte také pečlivě umývat místa za krkem, kolem kontur a za ušima.

Důkladné Oplachování

Oplachování vlasů je stejně důležité, jako správné namočení vlasů. Dbejte na to, aby byly vlasy opravdu dobře vypláchnuty od šamponu, abychom si nezadělaly na lupy nebo jiné nepříjemnosti.

Sušení Vlasů a Aplikace Maska na Vlasy

Po vypláchnutí šamponu vlasy pořádně vyždímáme, aby z nich nekapala voda a to nejlépe mačkáním vlasů bavlněným ručníkem. Vlasy o sebe nijak nedřeme! Můžeme si je tím velmi poškodit.

Důležité v této rutině je samozřejmě také maska na vlasy, kterou už můžeme používat za doplňkový produkt, ale je pro vlasy také velmi důležitá a účinná.

Maska na vlasy se aplikuje do ručníkem vysušených vlasů po umytí vlasů šamponem a před aplikací kondicionéru. Masku necháváme působit tak dlouho a často, jak udává výrobce.

Její aplikace je také většinou daná výrobcem.  Po uplynutí doby působení opět pořádně propláchneme, vymačkáme do ručníku a zakončíme kondicionérem. 

Je důležité nezapomenout po masce na kondicionér, protože maska působí hluboko do vlasu, ale neuzavírá jej.

Aplikace Kondicionéru

Nyní přichází na řadu kondicionér. Používáme ho vždy, protože na rozdíl od šamponu, který vlas otevírá, nám kondicionér svojí kyselostí vlas uzavírá – a to je velmi důležité pro krásný a zdravý vlas.

Kondicionér opět rozemulgujeme do celých dlaní a nanášejte od culíku dál do celých vlasů.

Vyhněte se přímému kontaktu s vlasovou pokožkou, nejlépe na závěr vrchní vlasy jen povrchově pohlaďte, ať se také správně uzavřou.  Délky vlasů během aplikace pročesávejte prsty.

Dejte si záležet, ať je kondicionér nanesen všude. Kondicionér se oplachuje většinou ihned, ale řiďte se tím, co je napsáno na lahvičce produktu. 

Opět vlasy pořádně vypláchněte. Správně opláchnutý kondicionér poznáme tak, že vlasy o sebe začínají „vrzat“. Vlasy opět bavlněným ručníkem vymačkáme.

Můžeme si na chvíli udělat turban, aby ručník ještě vsáknul přebytečnou vodu, ale opravdu ne déle ne 10 minut, protože se nám potom začne zapařovat hlava a to není zdravé.

Finální Péče a Styling

Než začneme vlasy foukat, nezapomeneme na aplikaci termoochranného produktu a dalších vašich oblíbených bezoplachových produktů.

Mokré vlasy rozčesávejte pouze po aplikaci těchto produktů. Rozhodně nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou, ani nenechávejte vlasy samovolně uschnout.

Předcházíme tím problémům nejen s vlasovou pokožkou.  Kvalitní a vhodný kartáč na foukanou a kvalitní fén s násadkou je také nezbytný krok pro zdravé vlasy.

Líbil se Vám článek?

Sdílej na Facebooku
Sdílej na Twitteru
Sdílej na LinkedIn
Sdílej na Pinterest