Salon Galapa

SALON GALAPA

Permanentní make up

Permanentní make up Brno

Permanentní make-up, známý také jako intradermální pigmentace, je technika, při níž se do dermální vrstvy kůže aplikují přírodní pigmenty, které podtrhují a zvýrazňují rysy obličeje jako je obočí, oční linky anebo rty. Kromě zvýraznění rysů obličeje může také zakrýt vady nebo stavy pokožky, jako je např. vitiligo.

permanentní-makeup-komplet
Before After permanentní makeup obočí - pudrové obočí - ukázka předpermanentní makeup obočí - pudrové obočí - ukázka před

Pudrové obočí ( powder brows )

Pudrové obočí, známé také jako powder brows, je kosmetická technika semi permanentního make-upu určená k vytvoření obočí s jemným pudrovým efektem, velmi podobným pudrovému make-upu. Výsledkem je plný vzhled s přirozeným odstínem. Oproti microbladingu není tolik invazivní a vydrží déle v rozmezí 2 – 3 let.

Tato technika je vhodná pro všechny typy kůže, dokonce i pro mastnou a porézní pleť.

Mikropigmentace rtů ( Pudrové rty )

Mikropigmentace rtů je estetická technika, která tvaruje a zvětšuje rty, omlazuje je a zvýrazňuje s velmi přirozeným výsledkem. Mikropigmentace rtů je také vhodná ke korekci nedokonalostí a zlepšení barvy přizpůsobené našemu vkusu.

 

Before After

Meziřasové oční linky

Permanentní oční linky nebo zvýraznění linie řas je dokonalý způsob, jak mít profesionálně nanesené oční linky 24 hodin denně.

Díky této technice permanentního makeupu budete mít oční linky dokonale symetrické, nerozmazávající se, ani nestékající bez ohledu na to, co děláte během dne.

Jedná se o dokonalý způsob, jak se probudit s krásnými, a bezchybně nanešenými očními linkami.

Výhody permanentního makeupu

Líčení zabírá čas a vyžaduje um s trpělivostí, kterými ne každá z nás disponuje. Proto se dnes spousta pracujících žen a zaneprázdněných maminek obrací na permanentní make-up.

Pokud máte i vy velmi nabitý program a každé ráno se snažíte najít čas na líčení, permanentní make-up je pro vás ideálním řešením.

Díky permanentnímu make-upu nebudete muset vstávat o půl hodiny dříve, než je nutné, abyste se nalíčila a budete si tak moci dopřát spánek navíc.

Investicí do permanentního make-upu budete moci vyřadit drahé kosmetické produkty ze svého nákupního seznamu a tak ušetříte své cenné peníze.

Pokud jste alergičtí na make-up a nemůžete používat běžnou kosmetiku, je pro vás permanentní make-up tím nejlepším řešením. Pořízením permanentního make-upu si budete moci užívat vždy skvěle vypadající nalíčení bez obav, že by vám mohlo způsobit alergické potíže.

Všichni chceme vypadat stále krásně a mladě, ale s přibývajícím věkem nám řídnou řasy, obočí a zmenšují se rty.

S permanentním make-upem můžete vypadat stále co nejlépe. Můžete začít svůj den s jistotou, protože víte, že vaše tvář vypadá dokonale.

Bez ohledu na to, jak odolné proti rozmazání nebo voděodolné jsou kosmetické produkty, tradiční make-up má vždy tendenci se rozmazat. Permanentní make-up je naproti tomu zcela odolný vůči opotřebení. S permanentním make-upem můžete cvičit nebo se koupat v bazénu, aniž byste se museli obávat, že si zkazíte vzhled.

Ukázky

Ceník Permanentního makeupu

Permanentní makeup

Korekce

v případě potřeby následné korekce je cena zákroku poloviční

Ceník je platný od 6.9.2021. Ceny se odvíjí skutečné potřeby materiálu, zvolených technik a mohou být upraveny

Nejčastější otázky

Pudrové obočí ( powder brows )

Pudrové obočí ( Powder brows ) je nejnovější technikou permanentního make-upu. Je 100% přizpůsobitelná a skvěle se hodí pro každého, kdo si chce obočí vylepšit jemným a přirozeným líčením. Tato metoda vytváří pixelové tečky, které napodobují obočí vyplněné pudrem, bez ostrých kontur nebo obrysů. Výsledný vzhled vytváří jemné, mlhavé, pudrem vyplněné obočí podobné vzhledu make-upu.

Pudrové obočí se od micro-bladingu liší technikou, která se používá k distribuci pigmentu. Používá se přístroj k distribuci mnoha malých teček, kterými se dosáhne pudrového efektu.

Při mikrobladingu se používá ruční nástroj, který vytváří malé tahy napodobující jednotlivé chloupky.

Při použití techniky pudrového obočí je výsledek lépe kontrolovatelný, což umožňuje nanášet buď minimální množství vrstev (pro světlý a přirozený efekt), nebo další vrstvy pro vytvoření efektu tmavějšího.

Výsledky vydrží 1-3 roky v závislosti na typu kůže.

Před zákrokem a během něj se aplikuje lokální anestetikum v podobě krému, aby se minimalizovaly nepříjemné pocity. U většiny klientů je bolest minimální až nulová.

Pro všechny, kteří chtějí dodat obočí objem, barvu anebo doupravit jeho tvar. Ať jej máte přirozeně tenké, nebo vám obočí s věkem bledne.  Jsme schopni přetvořit obočí přidáním většího či menšího úhlu do oblouku nebo detailnějšího zakončení a to zcela na míru vašim vlastním preferencím. Tato procedura je skvělá pro každého, kdo chce mít dokonalé obočí 24 hodin bez potřeby opětovného líčení.

Během hojení je důležité, aby se obočí nedostalo do styku s vodou ani potem. Proces hojení obočí by mohlo ovlivnit také silné slunění. Silné sluneční záření způsobí během tohoto křehkého stavu vaší pokožky známky jizvení.

Průměrná doba hojení je přibližně 7-14 dní. Určitě můžete jít druhý den do práce. V běžném fungování nebudete nikterak omezení. Pro dosažení optimálního výsledku se doporučuje posílení barvy a retušování, které se objednává podle potřeby.

 • jste 18 let nebo mladší
 • jste těhotná nebo kojící
 • máte alergie na lokální anestetika
 • máte keratózu, lupénku v obličeji nebo ekzém v blízkosti ošetřované oblasti (vyrážky, akné, spáleniny od slunce atd.)
 • trpíte přenosným krevním onemocněním, jako je HIV nebo hepatitida
 • v posledním roce jste se léčili přípravkem obsahující Isotretinoin, určeným pro léčbu těžkého akné
 • máte sklon ke koliodizaci kůže
 • momentálně trpíte seboroickou dermatitidou
 • máte virovou infekci a/nebo onemocnění
 • podstoupili jste chemický peeling v posledních několika týdnech
 • pobíráte léky, procházíté léčbou nebo onemocněním, které narušují imunitní systém
 • máte diabetes, podstupujete chemoterapii anebo máte jakékoli jiné zdravotní potíže než uvedené, konzultujte tuto skutečnost se svým lékařem

Mikropigmentace rtů ( Powder brows )

Mikropigmentace neboli permanentní make-up (PMU) je revoluční metoda nanášení hypoalergenních minerálních pigmentů do kožní vrstvy kůže. Pomocí ultratenké jehly a pigmentu se zvýrazní, příp. doplní tvar rtů. Pigmenty používané při permanentním make-upu se však zavádějí méně hluboko do vrstvy kůže a mají jiné složení než tetovací barvy.

Výsledky se vždy liší od člověka ke člověku. Již po prvním sezení a doplnění by měly výsledky vydržet 2-5 let. V závislosti na osobě a požadovaném vzhledu mohou být zapotřebí další úpravy.

Míra bolesti se u jednotlivých osob liší. Před zákrokem a během něj se používá silné anestetikum v podobě krému, které místo zákroku znecitliví.

Prvních 5 dní se objeví mírný otok, zarudnutí a známky modřin. Ke zmírnění otoku přikládejte ledový obklad, a to vždy maximálně na 15 minut. Během počátečního období hojení by mělo docházet k minimální strupovitosti nebo odlupování kůže. Pokud se strup nebo šupinky objeví, neškrábejte je a nechte strup nebo suchou kůži samovolně odpadnout. Očekávejte, že po dokončení procesu hojení barva nakonec zesvětlí až o 40 %.

 • Jste aktivní kuřák (pigment se nemusí správně udržet, barvy mohou být zkreslené).
 • Máte lupénku v ošetřované oblasti.
 • Máte autoimunitní onemocnění.
 • Trpíte onemocněním štítné žlázy (léky mohou způsobit, že se pigment správně neudrží). …Máte anémii (pigment se nemusí správně udržet).
 • V minulosti jste měli keloidní nebo hypertrofické jizvy.
 • V současné době podstupujete chemoterapii.
 • Jste těhotná nebo kojíte.
 • Máte cukrovku typu 1 nebo 2 (kvůli pomalému hojení a infekci se barva může, ale nemusí dobře udržet).
 • Pokud jste v péči lékaře a máte VŠECHNY otázky ohledně možnosti podstoupit tento zákrok, je vaší povinností sejít se s lékařem a získat písemný souhlas.
 • Pokud jste náchylní k oparům
 • nejméně 48 hodin před zákrokem a po něm neužívejte aspirin, ibuprofen, rybí oleje, vitamin E, niacin a nepijte nadměrné množství alkoholu.
 • nejméně 48 hodin před zákrokem a po něm neužívejte žádné léky na ředění krve na předpis.
 • nejméně dva týdny před zákrokem přestaňte používat jakékoli přípravky péče o pleť s vitamínem A v blízkosti oblasti zákroku.
 • nejméně týden před zákrokem přestaňte v blízkosti místa zákroku používat přípravky pro péči o pleť AHA (chemický peeling).
 • týden před zákrokem neprovádějte na ošetřované oblasti ani v jejím okolí laserové ošetření.
 • nepodstupujte žádný botox nebo výplňové materiály v oblasti zákroku méně než jeden týden před zákrokem.
 • kvůli nežádoucím účinkům omezte množství kofeinu, které zkonzumujete ráno v den návštěvy.
 • nepodstupujte žádný chemický peeling, dermabrazi, mezoterapii ani jiné intenzivní procedury, které způsobí rychlejší omlazení kožních buněk a podráždění pokožky 3-4 týdny před zákrokem.
 • doporučujeme, abyste se 30 dní PŘED zákrokem a PO něm vyhýbali slunci a opalování v soláriu. Pokud se dostavíte na schůzku s novým opálením nebo spáleninou, budete se muset přeobjednat. Jak se vaše pokožka po spálení od slunce odlupuje, odnáší si pigment s sebou.
 • přineste si svou oblíbenou barvu rtů, pokud máte konkrétní představu, jaké barvy chcete dosáhnout.

Meziřasové oční linky

Permanentní oční linky jsou zákrokem PMU (permanentního make-upu), při kterém se pomocí specializovaného nástroje implantuje pigment do linie řas, aby se napodobil vzhled očních linek. Mnoho lidí se rozhoduje pro ošetření permanentní oční linkou, protože dodává linii řas definici – což může být skvělé pro ty, kteří přišli o řasy nebo chtějí jemné vylepšení. Alternativou je výraznější vzhled očních linek, který může ušetřit čas lidem s náročným životním stylem a skvěle vypadá na letní dovolené. Ošetření je velmi oblíbené u klientů, kteří mohou mít problémy s vytvořením symetrického líčení kvůli třesoucím se rukám nebo ztrátě zraku.

Podle potřeby se používá lokální anestezie, která pomáhá znecitlivit ošetřované oblasti. To pomáhá zmírnit případné drobné nepříjemné pocity, které můžete během zákroku pocítit. Každý člověk má svou vlastní úroveň tolerance bolesti. Někteří lidé mají pocit, že určité oblasti obličeje jsou citlivější než jiné, proto je kladen zvláštní důraz na to, aby se klient cítil co nejpohodlněji. K dispozici jsou různá lokální anestetika, která zajistí, že váš zákrok bude bolestivý co nejméně.

V den zákroku se může objevit menší otok a zarudnutí. Ledové obklady pomohou zmírnit zánět a mohou být často používány po dobu prvních 24 hodin. Můžete se ihned vrátit k běžným činnostem s výjimkou toho, že vám bude doporučeno, abyste po dobu přibližně jednoho týdne nenosili žádný make-up přímo na ošetřenou oblast. Během prvního týdne dochází k mírnému zarudnutí a hojení.

Zpočátku se pigment jeví jako příliš tmavý. Během hojení dochází k procesu exfoliace, který umožňuje, aby se povrchová vrstva barvy po 4-7 dnech “odloupla”. Po úplném zhojení se barva skutečně zobrazuje skrz kůži, nikoliv na povrchu jako u tradiční kosmetiky. Můžete očekávat, že se “zahojí, oloupe a vybledne” přibližně po jednom týdnu. Po zhojení je barva obvykle asi o 30-40 % světlejší, než se zdá v den zákroku.

V rozmezí 2-5 ti let. V případě zblednutí v rozmezí uvedených let stačí zajít na dobarvení oblastí, které ztratili barevnou intenzitu.


Ne, během hojení se musíte zdržet používání řasenky a jiného očního make-upu. Doporučuje se přerušit používání řasenky na 7 dní a poté pokračovat s úplně novou řasenkou, aby se zabránilo případné kontaminaci nebo infekci. Nošení řasenky během procesu hojení může přispět ke vzniku infekce a odstraněnování řasenky během hojení může narušit udržení barvy.

 • probíhající virovou infekci nebo onemocnění
 • probíhající chemoterapii
 • poruchy krvácení
 • kožní onemocnění, jako je lupénka nebo růžovka v dané oblasti
 • náchylnost k tvorbě keloidních jizev
 • pobíráte léky na ředění krve
 • cukrovku ( poradit se s lékařem )
 • čerstvě aplikované injekce botoxu nebo dermálních výplní (je třeba počkat alespoň 2 týdny).
 • probíhající těhotenství nebo kojení